Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

paskelbta 2013/02/18

Ruošdamiesi Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Vėžaičių lopšelio-darželio ,,Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Loreta Mangaroviene kūrė 1923 m. Vėžaičių miestelio žemėlapį ir parengė darbelių parodą „Mano Lietuva“. Jiems talkino Vėžaičių pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokiniai  ir mokytoja Irena Rubavičienė.

Naudodamiesi mūsų darželyje sukauptais „Mūsų krašto istorijos“ šaltiniais, ugdytiniai sužinojo, kad  miestelio pavadinimas minimas jau XVIII amžiuje. Nepriklausomybės metais Vėžaičiai priklausė Gargždų valsčiui. Čia buvo mokykla, pašto agentūra, lentpjūvė, trys krautuvės. Aktyviai veikė Šaulių būrys, buvo knygynėlis. 1923m. Vėžaičiuose gyveno 378 gyventojai. Vaikus labiausiai sudomino padavimas apie Sausdegių piliakalnį, o jis byloja, kad ,,už 5 km. nuo Gargždų, Minijos ir Gerdaujos santakoje, yra medžiais ir krūmais apaugęs Sausdegių piliakalnis. Jis nedidelis, bet visos apylinkės rodo, kad yra labai senas. Greičiausiai tai slėptuvinis piliakalnis. Pasak žmonių padavimų, šeštadieniais, 12 valandą, o taip pat pačiame vidurnaktyje, ant jo viršūnės iš kažkur atsirandąs senis, rūkantis pypkę. Naktį retkarčiais kažkas su didžiausiu trenksmu nuriedąs į Gerdaują…“ („Draugas“, Nr.33,1963, Čikaga).