„Visa Lietuva skaito vaikams“

paskelbta 2012/09/16

Tarptautinės raštingumo dienos minėjimo ,,Mažojo Princo fondo“ iniciatyva

,,Visa Lietuva skaito vaikams“.

Klaipėdos r. Vėžaičių lopšelio-darželio vaikai ir auklėtojos entuziastingai įsijungė į Tarptautinės raštingumo dienos minėjimą. Gimė trys idėjos:

1. tėvelių apklausa ,, Ar skaito ir kokias knygas tėvai skaito savo vaikams“;

2. pedagogių popietė ,,Prie kavos puodelio su knyga“‘

3. skaitome savo ugdytiniams  (mėgiamiausios knygos (pasakos)skaitymas ir aptarimas grupėse).

Apklausoje dalyvavo 55 tėveliai. Džiugu, kad 43-jų šeimų gyvenime kasdieną yra knyga, 7- skaito kartu su vaikais (priešmokyklinio amžiaus), bet liūdna, kad net 12-oje šeimų knygos yra skaitomos retai arba neskaitomos visai. Mėgiamiausios – lietuvių liaudies, gražiausios pasaulio pasakos bei populiari šiuolaikinė grožinė literatūra.

Grupėse auklėtojos su vaikais skaitė įvairaus turinio knygeles, skatinančias draugiškumą, pagalbą vienas kitam, užuojautą silpnesniam. To moko mūsų mėgiamos pasakėlės ,,Raudonkepuraitė“, ,,Pagrandukas“, ,,Strazdas ir lapė“ bei kitos. Priešmokyklinės grupės vaikai vieni kitiems skaitė iš namų atsineštas knygeles.

Knygų skaitymas ir klausymas ugdo svarbiausius augančio žmogaus įgūdžius: mokėjimą klausytis, koncentruoti dėmesį, lavina vaizduotę, atmintį, turtina žodyną. Įvairaus turinio knygos – nepamainomas auklėtojų pagalbininkas gvildenant gyvenimiškas problemas. Mūsų vaikai žino, kad knygos – vaikų draugai ir didžiulis žinių lobynas.

Popietėje ,,Prie kavos puodelio su knyga“ susirinkusios pedagogės skaitė savo mėgiamų knygų ištraukas. Skambėjo J.Matevičienės bei J.Erlicko poezija, Antonny de Mello gilios mintys. A.de Sent Egziuperi Mažasis Princas privertė susimąstyti apie tuos, kuriuos prisijaukiname ir kaip su jais elgiamės. Pasipūtusi Pelytė iš pasakų knygos sužadino įvairius jausmus, o turininga ištrauka apie Vilnių leido dar kartą žvilgterėti į šio didingo miesto istoriją. Knygų įvairovė leido mums dar kartą suprasti, kokios skirtingos mes esame. Juk knygas žmonės renkasi pagal savo pomėgius, sielos būseną, knyga – tai sielos atspindys…

Projektas paskatino skaityti, susiburti, bendrauti, dalytis…Praturtėjome mes bei mūsų auklėtiniai.

AČIŪ ORGANIZATORIAMS UŽ PUIKIĄ IDĖJĄ. SĖKMĖS JŪSŲ DARBUOSE.

Auklėtoja  Nijolė Grimalienė