Vėžaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius

Mums labai rūpi Jūsų vaiko ateitis!

Tėveliams

RUOŠIANTIS Į VAIKŲ DARŽELĮ REIKIA:
    Pirmiausia ,, išsiskyrimui“ su vaiku turi psichologiškai pasiruošti patys tėvai. Jie turi nusiraminti ir pasistengti, kad adaptacijos periodas nepakenktų mažylio nervams.
    Niekada vaikui girdint nekalbėkite apie vaikų darželyje galimas problemas. Nemanykite, kad linksmai žaidžiantis mažylis negirdi, apie ką šneka jo tėvai. Jis ne tik girdi , bet ir ,,dedasi į galvą“. Nugirdęs tėvų pokalbį, jis suvokia, kad artėja nemalonūs įvykiai.
    Nebauginkite vaiko. Jūsu grasinimai, kad jei neklausai tai išvesiu į darželį, gali sukelti sunkiai įveikiamą baimę. Verčiau iš anksto nueikite su vaiku į darželį, kurį teks jam lankyti, ir susipažinkite su auklėtoja, parodykite būsimus draugus ir kt. Tokia ekskursija bus labai naudinga jūsu vaikui –  jis iš anksto pratinsis prie darželio ir, pradėjęs jį lankyti, nesijaus svetimas.
   Per daug negirkite darželio, kad vėliau vaikas nenusiviltų. Stenkitės būti sąžiningi: pasakykite vaikui, ką jis veiks vaikų darželyje, ko iš jo bus reikalaujama. Sužinokite, kokio ten laikomasi režimo, ir pradėkite prie jo pratinti vaiką.
    Nežadėkite vaikui atlyginti už darželio lankymą. Leiskite jam suprasti, kad teks priprasti prie daugybės draugų, įvairių žaidimų, pasivaikščiojimų.
    Pasistenkite įdiegti vaikui, kad jis privalo būti draugiškas, kad darželyje bus visokių vaikų- ir aikštingų, ir nepaklusnių, ir mušeikų, bet jų nereikia nei bijoti, nei mėgdžioti.
    Kai reikės vesti vaiką į vaikų darželį, stenkitės išlikti ramūs. Iš anksto paruoškite vaikui atsarginius patogius drabužėlius, kurių jam gali prireikti, įdėkite pamėgtą žaisliuką, kuris padės mažyliui nusiraminti.
    Pasirūpinkite, kad iš pradžių vaikas darželyje būtų tik 1-2 valandas. Vėliau šį laiką pamažu ilginkite. Po 2-3 savaičių jau būsite jį pripratinę prie įprasto režimo.
    Ką daryti jei vaikas sunkiai išsiskiria?
    Psichologai pataria kuo greičiau atsisveikinti. Kam jį erzinti ilgu buvimu, jeigu mamai išėjus, jis jau po keleto minučių nusiramina ir pradeda žaisti –  vaikų psichika labai lanksti, ji greitai prisitaiko prie naujovių.
    Sugalvokite savitą atsisveikinimo ritualą. Pavyzdžiui, paprašykite, kad vaikas pro langą pamojuotų jums rankele arba pasiųstų oro bučinį. Niekada nepamirškite mažyliui priminti, kad nuolat apie jį galvojate.
    Nuo šiol jūs trumpiau bendrausite su vaiku, todėl pasistenkite būti jam dar švelnesni, kad mažylis visada žinotų, jog labai jį mylite.
BŪKIME SAUGŪS
  • Keliaudami kartu su vaiku į darželį, galite geriau išmokyti vaikus saugaus elgesio gatvėje, jiems skiepyti atsakomybės už savo veiksmus jausmą, skatinti vaikų pasitikėjimą ir gerinti tarpusavio santykius, o taip pat didinti vaikų socialumą ir pagarbą aplinkai. Ne paskutinėje vietoje ir nauda vaikų sveikatai – ėjimas pėsčiomis į darželį didina vaikų fizinį aktyvumą, kurio šiandien labai trūksta besiformuojančiai jaunajai kartai.
  • Mūsų mažieji – jautriausi eismo dalyviai, kurie dažnai sužalojami kelyje. Rudenį ir žiemą dauguma mūsų vaikučių į darželį iškeliauja dar neprašvitus, o grįžta jau sutemus. Taip atsitinka tik todėl, kad automobilių vairuotojai jų nepastebi arba pastebi per vėlai.
  • Pasirūpinkime, kad vaikai dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais ir būtinai segėtų atšvaitą.
  • Atšvaitas – ne žaisliukas ar suvenyras, tai kasdienis palydovas, kuris gali padėti ne tik išsaugoti gyvybę, bet ir sumažinanti riziką būti partrenktam automobilio net iki 85%. Juk vairuotojai daug geriau ir iš didesnio atstumo pastebi tik tą pėsčiąjį, kuris turi atšvaitus. Deja, tamsiu paros metu, ypač šalikelėse, tamsiuose užmiesčio keliuose ar blausiai apšviestose miesto gatvėse neturintys atšvaitų yra nematomi. Priminkime mažiesiems, kad vairuotojai jų negali matyti taip pat gerai, kaip jie mato artėjančio automobilio šviesas.
  • Tik tinkamai naudojami atšvaitai padės išvengti nelaimių kelyje, o jūsų vaikas bus matomas ir saugesnis tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms. Eidami pėsčiomis tamsiu paros metu tėveliai taip pat privalo segėti atšvaitus, taip tapdami puikiu pavyzdžiu mažiesiems.
  • Pasirūpinkite, jog vaikai atšvaitą nešiotų kasdien. Patikrinkite kas rytą, ar vaikas turi atšvaitus, atkreipkite dėmesį, ar jie prikabinti matomoje vietoje, priminkite, kaip juos reikia nešioti.
  • Pirkdami striukę, kitą aprangą, avalynę ar kuprinę atkreipkite dėmesį į tai, kad jos detalės būtų pagamintos iš šviesą atspindinčių medžiagų – tai gali būti juostelės, kišenės ar kt. Rinkdami drabužėlius savo vaikams, atkreipkite dėmesį, ar tokios detalės prisiūtos, o kuprines pirkite tik tas, kurios atitinka DIN (tarptautinis kokybės standartas. Šiuo ženklu pažymėtos prekės ar jų pakuotė, atitinka saugumo reikalavimus). Tuomet būsite tikri, kad vaikas kelyje bus matomas iš tolo.
  • Be to, esant prastam orui patariama rengti vaikus tik šviesiais drabužiais, kad jie išsiskirtų iš tamsios aplinkos. Tamsius drabužius vilkintį vaiką vakare galima pastebėti jam esant 25 metrų atstumu nuo automobilio. Jei vaikas vilki šviesius drabužius, jį jau galima pastebėti 40 metrų atstumu.
    Pamatę įvykusią avariją – nesutrikite:  jei reikia – skambinkite specialiosioms tarnyboms ir kvieskite pagalbą:
    01 – priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba
    02 – policija
    03 – greitoji medicinos pagalba
DAR SIŪLOME PASKAITYTI:
Vaikų drausminimas

« Paslaugos