Vaikystės vėtrungės

paskelbta 2014/04/16

Balandžio 11 dieną mūsų darželio kieme vyko renginys “Vaikystės vėtrungės”. Darželio ir lopšelio vaikų tėveliai aktyviai įsitraukė į respublikinį projektą “Vėtrungės vaikystės namams”. Jie visą mėnesį gamino ir nešė įvairiausias savo kūrybos vėtrunges, pradedant spalvingomis kartoninėmis, baigiant ilgaamžėmis medinėmis. Išnešus visas vėtrunges į kiemą atsirado Vėtrungių paroda. Viso jų suskaičiavome 31. Tarp pagamintų vėtrungių buvo ir autentiškų – su žvejų gyvenviečių simboliais, žvejybos vietos vėliavėlėmis. Išraiškingos Vėžaičių vėtrungės džiugino ir traukė ne vieno praeivio akį. Kas žino, gal jos įkvėps pastatyti Vėžaičių miestelio vėtrungę. Pasirodo, kad Vėžaičių gyventojai tikri vėtrungių meistrai, tad nutarta juos paskatinti padėkos raštais. Be to, labai norėtume, kad jas pamatytų visi vėžaitiškiai.

Parodėlę įprasmino smagus renginys, kurį vedė kuršių žvejus vaizduojančios auklėtojos Giedrė ir Irena. Šventės metu buvo pastatytas didžiulis laivas “Kurėnas”. Laivo šonus dekoravo darželio auklėtiniai, ypač atsakingai tam buvo pasiruošę “Zuikučių” grupės vaikai, atsinešę pačių sukurtus laivų dekoravimo eskizus. Mįslės padėjo išrinkti žaidimų kapitoną, o žvejų mankšta ir virvės traukimas įrodė, kad yra vaikų, pasiruošusių tapti tikrais jūrininkais. Kiekviena vaikų grupė nusipelnė dovanų ir gavo po simbolinį laivelį “Kurėną”, kurį galės plukdyti šalia darželio esančiame Skinijos upelyje.

Stovi gluosnis, toks papuręs,

Žydros balos, baltos burės,

Plauk laiveli, plauk laivelį,

Per saulėtą mano šalį.

Užrašė auklėtoja Giedrė Rudaitytė

Norime padėkoti

Mūsų staliui Kazimierui už sukurtą Vėžaičių lopšelio-darželio vėtrungę;

Šventės organizatorėms auklėtojoms Giedrei ir Irenai už pramogas ir dar auklėtojai Giedrei už vaikams sukurtus laivelius;

Visiems tėveliams ir vaikučiams, kurie kūrė savo Vaikystės Vėtrunges.

Pažiūrėkite kiek jų daug!